15 TEMMUZ BİLİNCİYLE KESİNTİSİZ İLETİŞİM İÇİN GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞMALIYIZ

-

17.7.2017

15 TEMMUZ BİLİNCİYLE KESİNTİSİZ İLETİŞİM İÇİN GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞMALIYIZ

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programında konuşan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, “15 Temmuz akşamı alanları dolduran, tankların önüne dikilen yiğitlerin bilinciyle kesintisiz ve kaliteli bir iletişim hizmeti sunmak yolunda gece-gündüz demeden çalışmalı ve dünya içerisindeki öncüler arasındaki yerimizi almalıyız.” dedi.

BTK tarafından BTK Merkez Yerleşkesinde 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı düzenlendi. Kur’an tilaveti ve 15 Temmuz konulu video gösterimi ile başlayan programa Kurum başkan yardımcıları, daire başkanları ve BTK personeli katıldı.

15 TEMMUZ MİLATTIR

15 Temmuzun bir milat olduğunu hatırlatan Sayan, “15 Temmuz kendisine kadar süregelen bir yığın kötü alışkanlığı, bir daha geri gelmemek üzere, elinin tersi ile silip atan bir milattır. Bundan sonra darbeler elini kolunu sallaya sallaya gelemeyecektir. Bugünle beraber, milleti hesap etmeden atılan her bir adımın başarı şansından şüphe duyulacaktır. Vatanın gerçek sahibinin millet olduğu, 15 Temmuzla bir kere daha tescillenmiştir. "Benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir mi olacak?" sorusu, bir daha sorulmamak üzere cevabını bulmuştur. Tarihimizin birçok devrinde olduğu gibi 15 Temmuz gücün, inançla, imanla çatışmasından bir kere daha mağlup olarak çıktığı gündür. Biz, 1071'de Anadolu kapılarına dayandığımız zaman da sadece iman ve inancımızla var olduk, 1453'te İstanbul surlarının önünde de aynı iman ve inançla bulunduk. Haksız olan gücü, iman ve inancından aldığı cesaret ve adalet duyguları ile durdurmak, bizim milletimizin tarih boyunca hep kaderi olmuştur. Bu yolda tek dayanağımız, tek sığınağımız şairin dediği şu cümledir: "Müstakim Ol! Hazreti Allah utandırmaz seni..." şeklinde konuştu.

BU MİLLETİN BİR FERDİ OLDUĞUMUZ İÇİN GURUR DUYMALIYIZ

15 Temmuzun en önemli katkılarından birisinin, gerçekte ne için ve kimin için çalıştığımızı hissetmemiz olduğunu belirten Sayan, “Milletimizin kaderine yönelen bu suikasta, yine millet tarafından bu unutulmayacak ders verilirken; bu toprakların asıl sahibi de görülmüş oldu. Bu toprakların, bu devletin sahibi: Dar bir zaman diliminde, yüksek yoğunluklu bir çatışma ortamında, adeta küllerinden doğrulan ve yeniden Kurtuluş Savaşı yapan millettir. 15 Temmuz, hepimizin bu milletin bir ferdi olduğumuzdan dolayı büyük sevinç yaşadığımız gündür.” dedi.

KESİNTİSİZ İLETİŞİM İÇİN GECE-GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞMALIYIZ

Üzerimize düşen görevler olduğunu ifade eden Sayan şunları söyledi: “Hangi işte, hangi durumda, hangi alanda, hangi branşta, hangi makamda olursak olalım; Milletimizin hak ettiği yere gelmesinde, kime hizmet ettiğimizin bilinci içerisinde, bütün gücümüzle çalışmamız ve bu duygu ve düşünceyi içselleştirmemiz lazım. 15 Temmuz akşamı alanları dolduran, tankların önüne dikilen, kurşunlara hedef olan, silahları elinin tersi ile iterek konuşmaya devam eden yiğitler bu bilinçteydi. Geceler boyu, milli iradeyi koruma adına demokrasi nöbetlerine doluşan genç-yaşlı, kadın-erkek bütün milletimiz bu bilinçteydi. Türk Telekom'da, Türksatta şehit olan kardeşlerimiz bu bilinçteydi...

Şimdi biz, burada, BTK'da görev yaparken, bunlar hiç olmamış, hiç yaşanmamış gibi değil; bu yaşananları hatırdan çıkarmadan, şehitlerimizin ne için öldüğünü unutmadan ve bizi verilen bu vatan emanetine nasıl hizmet edeceğimizi bilerek yolumuza devam etmeliyiz. Sizden bu milletin istediği ve beklediği: İşte bu ruh ve anlayış içinde, milletimizin her alandaki düşmanlarına boyun eğmeden, bütün dünyada temsil edilmesidir.

Ekonomiden siyasete, Eğitimden Teknolojiye, sağlıktan milli savunmaya kadar her alan, mücadele sahasıdır. Biz iletişim dünyasının fertleri olarak, görevlerimizin bilinci içerisindeyiz. Kesintisiz ve kaliteli bir iletişim hizmeti sunmak yolunda gece-gündüz demeden çalışmalı ve dünya içerisindeki öncüler arasındaki yerimizi almalıyız. Asıl görev budur, görevin aslı da budur.”

Sayan, konuşmasına şehitlerimize rahmet dileyerek, gazilerimizi minnetle anarak, 15 Temmuz gecesi sokağa dökülen milyonlara selam ve saygılarını sunarak son verdi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

Eskişehir Yolu 10.Km No:276 06530 Çankaya/Ankara
© 2017 Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - Tüm Hakları Saklıdır